جوشکاری

علاوه بر دستگاه جوش الکترود که به آن دستگاه جوش برق نیز گفته میشود نوعی دستگاه وجود دارد که به آن دستگاه جوش C02‌ میگویند. دستگاه جوش CO2 کاربردی در اتصال فلزات ساختمانی ندارد ولی در جوشکاری های صنعتی کاربرد بسیار زیادی دارد. دستگاه جوش CO2 و کاربرد آن در صنایع باعث شده است تا فلزات به خوبی به یکدیگر متصل شوند و اتصال بسیار محکمی نیز ایجاد شود.

دستگاه جوش CO2‌ و کابرد آن در صنایع مختلف این امتیاز بزرگ را بوجود آورده است تا گل جوش بوجود نیاید. عدم ایجاد گل جوش بر روی قطعه امکان فرزکاری برای سیقلی کردن محل جوش خورده را به صفر میرساند. فرزکاری محل جوش کثیف کاری و همچنین آسیب های زیادی را به وسایل دیگر وارد خواهد کرد. گل جوش همچنین در مواجهه با سرما و گرما آسیب پذیر است و از بین میرود.

دستگاه جوش CO2 و کاربرد آن در صنایع مختلف باعث شده تا روند تولید تا حد بسیار زیادی افزایش یابد. این دستگاه جوشکاری به گونه ای طراحی شده است که نیازی به الکترود جوشکاری نداشته باشد. عدم استفاده از الکترود جوشکاری باعث تسریع روند کار میشود. دستگاه جوش CO2 از طریق سیم های مخصوصی که به جای الکترود در نظر گرفته شده است تغذیه میشود و به همین دلیل است که روند انجام کار تا حد زیادی سریعتر میشود. کاربر میتواند به طور مداوم با دستگاه جوش co2 کار کند بدون آنکه نیازی به تعویض و یا تغذیه دستگاه جوش از الکترود باشد.

دستگاه جوش CO2 و کاربرد آن در صنایع مختلف باعث میشود تا کثیف کاری بسیار کمتری ایجاد شود.اگر از دستگاه های جوش معمولی و یا الکترودی در صنایع استفاده شود میزان کثیف کاری تا حد زیادی افزایش می یابد و باید روزانه محل کارگاه تمیز شود. دستگاه جوش CO2‌ نیاز به تمیز کاری را از بین میبرد.

کاربرد آن در صنایع مختلف تا حد زیادی هزینه های اضافی را کاهش میدهد. استفاده از الکترود به مقدار زیاد هزینه های زیادی را در بر دارد. اما در دستگاه CO2‌ هیچگونه الکترودی استفاده نمیشود و تنها سیم هایی که به جای الکترود در نظر گرفته شده اند مورد استفاده قرار میگیرند. هزینه استفادها از این سیم های مخصوص بسیار کمتر از الکترودهای مختلف میباشد. همچنین همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد نیازی به صرف زمان برای تعویض الکترود نمیباشد که همین موضوع روند کار را تا حد زیادی تسریع میکند.

مزایای جوشکاری CO2
– جرقه بسیار کمی تولید می شود
– بر روی بیشتر فلزات قابل استفاده می باشد (مغناطیسی و معمولی)
– تغذیه مستمر از سیم جوش (زمانی برای تعویض الکترود مصرف نمی شود)
– سیم جوش در قسمت اتصال رسوب می کند
– حذف شدن یا پایین آمدن سرباره
– دقت بسیار بالا و خطای کم این مدل از جوشکاری
– تمیز بودن و مشخص بودن قوس الکتریکی و حوضچه مذاب
– هزینه بسیار کمتر نسبت به گاز های دیگر (1/0 گاز آرگون)

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*